Новини

21 березня – Міжнародний день людей з синдромом Дауна

«Своєрідна сила традицій і міць спільної ідеї, творчості, підтримки близьких та друзів в поєднанні, створюють животворне джерело всякого задуму. Сьогодні, 21 березня, Міжнародний день людей з синдромом Дауна, тож для мене бути поруч із головними героями знакового свята вже набуло сенсу локального «закону».

Щиро дякую за це лідеру колективу, поборниці позитивних змін і просто названій «Мамі» для членів з ГО «Шепетівська спілка захисту прав дітей та молоді з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень та інших особливостей розвитку «Діти сонця», Людмилі Наумець.

Вже декілька років поспіль я пишу в дописах поширені думки та асоціативні фрази про унікальних носіїв трисомії, але саме зараз маю акцентувати на іншому. Охарактеризувати людей із синдромом Дауну лише епітетом «сонячні» не зовсім вдало, адже вочевидь це спроба підкреслити хороші риси, проте насправді вона накладає на них певні обмеження. А люди із синдромом Дауна, як і всі, далеко не завжди бувають у «сонячному» настрої, і так само, мають право на різні емоції, і тим більше, не повинні виправдовувати наші очікування.

Тож в воєнних реаліях варто сконцентруватися на потребі більше допомагати таким вразливим серед нас, комунікувати та підтримувати їх. В основному ще й через те, що для них дуже важливий певний план, передбачуваність подій, а війна й повітряні тривоги усе змінили. 

Відтак, пам'ятаємо, що крокуючи європейськими стандартами, ми – члени цивілізованого суспільства, зобов’язані будувати інфраструктуру, гідну життя всіх жителів України, незалежно від набору особливостей.

Пишаюся та надзвичайно вдячна за сьогоднішній захід! Вірю і спостерігаю, як росте коло друзів і однодумців у ГО «Шепетівська спілка захисту прав дітей та молоді з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень та інших особливостей розвитку «Діти сонця».

Добро і світло множиться, незважаючи ні на що!» – додала Світлана Павлишина, депутатка Хмельницької обласної ради.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт