Новини

Комітет переглянув рішення щодо законопроєкту №8131

«Мета України – стати повноцінним гравцем глобальної фінансової системи. Сьогодні світ крокує в бік абсолютної прозорості. Передусім це стосується питання добросовісної сплати податків.

Цьому сприяють угоди міждержавного обміну податковими даними та фінансовою інформацією. Україна, яка активно інтегрується в європейську та світову економіки, теж взяла на себе низку зобов'язань.

17 березня на засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики розглянули до другого читання законопроєкт № 8131, що імплементує міжнародний стандарт автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки CRS.

Він передбачає здійснення Україною комплексної перевірки (due diligence) усіх фінансових рахунків для виявлення осіб, які є податковими резидентами країн-партнерів, та передачу останнім відповідної інформації.

Після детальних обговорень ухвалили рішення знизити сукупну суму залишків на рахунках в іншій країні, що вважатиметься податковою інформацією, до 250 тис. доларів США. В початковій версії законопроєкту мова йшла про 2 млн. доларів, однак зрозуміло, що «звичайні» люди середнього класу не мали можливості при виїзді з України вивозити більші суми.

Загалом норма запроваджується на період дії воєнного стану та до кінця року, в якому він буде припинений», – повідомив народний депутат України Олександр Герега.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт