Новини

Комітет рекомендує підтримати проєкти законів № 8196 і 8197

1 грудня Комітет з питань фінансів, податкової і митної політики на своєму засіданні одноголосно підтримав рішення про звільнення від оподаткування генераторів.

«В Україну направляється велика кількість допомоги для швидкого відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок терористичних атак ворога. Саме тому у парламенті ініціювали законопроєкти (№ 8196 та № 8197), що звільняють від ПДВ та мита ввезення двигунів, генераторів та запчастин, необхідних для виробництва генераторів в Україні.

Мова йде про товари, що надаються безоплатно, як допомога від донорів, або ввозяться на територію України виробниками електроенергії.

З іншого боку, під час обговорення дійшли з колегами висновку, що вкрай необхідно надати право пільгового ввезення генераторів також фізичним особам, адже сьогодні українці власними силами намагаються вирішити проблему з відсутністю електрики в домівках. З огляду на це, потрібно також врегулювати питання пільгового ввезення генераторів в Україну поштовими операторами. Домовилися, що ці пропозиції будуть доопрацьовані Комітетом до другого читання.

Другим важливим рішенням Комітету стала підтримка часткового врегулювання проблем, що склалася з податковими накладними. Зокрема, передбачається продовження на 5 днів терміну їх реєстрації та зменшення більш, ніж удвічі штрафів за несвоєчасну реєстрацію. Крім цього, е-сервіси податкових органів працюватимуть 20 годин замість 8, як було раніше, а операційний день, на який припадатиме граничний строк реєстрації, триватиме цілодобово.

Наступного тижня Комітет розпочне обговорення можливості призупинення на період воєнного стану блокування податкових накладних», – підкреслив народний депутат України Герега Олександр Володимирович.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт