Новини

Україна потребує внутрішніх і зовнішніх вливань інвесторів

«Україна сьогодні потребує вливань як внутрішніх, так і зовнішніх інвесторів. Ми маємо драйвити різні галузі економіки, й безперечно, будемо це робити. Проте Україна – завжди була, є і буде, в першу чергу, аграрною країною.

На засіданні профільного комітету 14 вересня, де я працюю, під час обговорення законопроєкту № 7668-д про повернення акцизів на пальне жваву дискусію викликала тема пільгового оподаткування біопального. Через проблему заблокованих портів в Україні сконцентрувалися великі запаси зерна, яке сьогодні неможливо реалізувати. Термін зберігання його не безкінечний. Але значна його частина могла б стати основою для виробництва біоетанолу. 

Пільгове оподаткування виробництва біоскладової пального не лише вирішило б питання імпорту зерна, але й потенційно замістило б 30% пального національним продуктом, відповідно, зберігши всередині країни 30% валюти від вартості закупівлі пального за кордоном та частково вирішивши питання енергозаміщення.

Більше того, це стимулювало б створення цілої нової галузі з виробництва біопалива та вливання коштів інвесторів у побудову відповідних заводів. Ми маємо розвивати агропереробку. У п'ятнадцятеро менші від України Нідерланди виробляють 9 млн. тон зерна, які приносять їй цілих 100 млрд. євро на рік. Переконаний, ми можемо робити більше! 

Так само, як свого часу Україна стала одним з основних виробників соняшникової олії в Європі, у неї є всі шанси стати ключовим експортером біоетанолу!» - наголосив народний депутат України Олександр Герега.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт