Новини

Підтримка медичних працівників у боротьбі з COVID-19

17 листопада Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про внесення змін до статті 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо врегулювання питання соціального захисту постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19) медичних працівників закладів охорони здоров’я всіх форм власності.

«Кожного дня медичні працівники знаходяться на передовій у боротьбі з пандемією COVID-19. Тому обов'язок держави – забезпечити належний рівень соціального захисту всім медикам України.

Відповідно до законопроєкту №6192, який спільно з колегами ухвалили на пленарному засіданні Верховної Ради, страхові виплати в разі настання інвалідності чи смерті внаслідок COVID-19 отримуватимуть від держави не тільки працівники державних та комунальних закладів охорони здоров'я, але й приватних», – зауважив народний депутат України Олександр Герега.

Так, пропонується встановити, що медичними працівниками (працівниками) закладів охорони здоров’я є: медичні працівники закладів охорони здоров’я всіх форм власності, наймані медичні працівники фізичних осіб – підприємців, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а також фізичні особи – підприємці, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики і безпосередньо надають медичну допомогу.

Також пропонується поширити відповідні гарантії для медиків і на страхові випадки, що мали місце до набрання чинності даним законом.

«Медичний персонал є головною ланкою ризику зараження ковідом незалежно від віку, наявності супутніх хвороб та імунного статусу працівників.

Медики, які працюють у приватних медичних закладах та медики самозайняті особи піддаються співставному з медичними працівниками державних та комунальних закладів охорони здоров’я підвищеному ризику інфікуватися коронавірусною хворобою під час виконання професійних обов’язків.

Тому вони можуть так само отримати групу інвалідності або померти через цю особливо небезпечну інфекційну хворобу, але при цьому позбавлені права отримати відповідні страхові виплати, що потребує невідкладного втручання та усунення нерівності», – наголосив народний обранець.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт