Новини

Рада виділила 800 мільйонів гривень на кисневі станції

Верховна Рада України підтримала внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо збільшення видатків на закупівлі, проєктування та встановлення кисневих станцій (№5460), одним із авторів якого є народний депутат України Олександр Володимирович Герега. Закон прийнятий у цілому.

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту закону, документ має полегшити забезпечення киснем відповідних закладів охорони здоров’я шляхом закупівлі кисневих станцій.

"З кожним наступним загостренням пандемії ми спостерігаємо, що ця головна проблема залишається невирішеною, а пошук та збільшення кількості ліжкомісць не обов’язково означає їхнє забезпечення киснем, що призводить до критичної перевантаженості лікарень, через це – неможливості госпіталізації пацієнтів системою екстреною медичної допомоги, що призводить до людських втрат", – йдеться у тексті записки.

З огляду на стан електромереж закладів охорони здоров’я, автори законопроєкту вважають встановлення кисневих станцій єдиним способом забезпечення кисневої незалежності лікарень.

"Встановлення кисневих станцій є доцільним і там, де уже присутні інші способи кисневого потоку, такі як кисневі балони або кисневі резервуари, що дозволить лікарням мати вибір між джерелами кисню: пацієнти, які знаходяться на штучній вентиляції легень (ШВЛ) можуть використовувати високоякісний кисень з балонів або резервуарів, інші ж пацієнти, яким цілком достатньо кисню з власного генератора кисневої станції лікарень, зможуть його використовувати", – зазначив Олександр Володимирович.

Згідно з додатком до законопроєкту, 650 млн. гривень було виділено на закупівлю кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров'я та 150 млн. гривень на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров'я послуг з проєктування та встановлення кисневих станцій.

Відтак законопроєкт передбачає виділення додаткових 800 мільйонів гривень із загального фонду держбюджету для задоволення цих потреб.

5 листопада 2021 р. закон повернуто з підписом від Президента України.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт