Новини

Дитяче харчування в Україні привели у відповідність до вимог ЄС

21 жовтня Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт № 4554 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС.

Цей законопроєкт:

  • визначає вимоги до харчових продуктів, призначених для годування дітей від 0 до 3 років;
  • забороняє рекламу дитячих сумішей з чітко визначеними винятками;
  • суттєво збільшує штрафи за порушення законодавства про рекламу: за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами до 300 тис. грн, у разі неможливості встановлення вартості реклами штраф накладається в розмірі 600 тис. грн;
  • передбачає затвердження МОЗом вимог: щодо складу дитячих сумішей, складу продуктів для спеціальних медичних цілей та продуктів для контролю ваги; щодо використання пестицидів під час виробництва дитячого харчування тощо.

Фото: depo.ua

Напередодні народний депутат України Олександр Володимирович Герега спрямував прем’єр-міністру України Шмигалю Д. А. депутатський запит про забезпечення безкоштовним харчуванням вихованців освітніх закладів України за рахунок державного та місцевих бюджетів.

«Вважаю своїм обов’язком підтримувати здоров’я дітей у процесі надання освітніх послуг, адже його головними учасниками є діти дошкільного, шкільного віку, студенти. До мене з численними проханнями звертаються батьки щодо забезпечення разовим гарячим харчуванням усіх без винятку дітей. Не потрібно забувати про те, що крім пільгових категорій дітей є і такі, які не в змозі щомісячно оплачувати послуги харчування діток з різних причин: безробітні, сім’я з мінімальним місячним доходом, з двома дітьми, також тих, які мешкають на території радіоактивного забруднення», -– наголосив парламентар.

Цивілізоване громадянське українське суспільство з його викликами і перепонами на шляху удосконалення сформується тільки в тому випадку, якщо здоров’я дітей, освітня галузь для держави будуть пріоритетними.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт