Новини

Депутат працює над стратегією розвитку громади

Минає рік від виборів до місцевих рад. Напевно, багатьох мешканців області цікавить, чим цей час займалися висуванці політичних сил, котрі рік тому у різний спосіб переконували віддати за них свої голоси.

На виборчому окрузі №8, до якого належать вісім громад півдня Хмельниччини, одним із лідерів перегонів до Хмельницької обласної ради стала Уляна Ткаченко.

– Уляно Юріївно, чверть терміну каденції – це мало чи достатньо, аби підбити проміжні підсумки діяльності на окрузі?

-Хочу почати з двох ремарок. Перша: робота на окрузі один із пріоритетів у моїй діяльності. Але я – депутатка Хмельницької обласної ради! Так, в силу виборчого законодавства, саме політична сила розставляє кандидатів по виборчих округах. Але скажіть, якщо на сусідньому окрузі виникла проблема громади чи безпосередньо у людей, то хіба це не наші люди і я маю ігнорувати їх? А якщо з проблемою звернулися мешканці обласного центру? Незважаючи на прив’язку до виборчого округу, намагаюся вирішувати проблеми там, де є потреба. Аналогічно так роблять і мої колеги, адже ми – команда однодумців. І ми це продемонстрували під час спалаху COVID-19. Наша команда Антиковідного штабу спрямувала допомогу туди, де було найскрутніше – везли засоби захисту, обладнання, антисептики, також 3 сучасних шестиканальних ампліфікатори для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), 176 одиниць медичного обладнання та 9 апаратів ШВЛ, придбаних, до речі, не бюджетним коштом. І проблему з медичним киснем вирішували для всієї області загалом, без огляду на територіальну приналежність медичного закладу.

Друга каденція депутатських повноважень ще раз підтвердила, що виборці оцінюють і попередню діяльність депутата. Це рівень довіри своєму обранцю. Я сміливо йшла балотуватися на округ, тому що у мене були найкращі агітатори – мої конкретні вчинки задля покращення життя людей. Пишаюся тим, що у попередній каденції мені вдалося виконати і навіть перевиконати пункти моєї виборчої програми. І люди підтримали мене, адже з досвідом попередньої діяльності я зможу працювати ще ефективніше.

– А можна навести приклад перевиконання виборчої програми?

– Будь ласка: наша фракція у попередньому скликанні порушила питання будівництва корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні. Вартість об’єкту разом з обладнанням 338 млн. гривень. У 8-поверховій будівлі загальною площею 14 тисяч 309 квадратних метри – 177 ліжко-місць, будуть ортопедичне, травматологічне, хірургічне, відділення патології новонароджених та інші. Щиро бажаю, аби всі дітки завжди були здорові. Але якщо трапилася недуга, то лікування маленькі пацієнти отримуватимуть у прекрасних умовах із застосуванням сучасного медичного обладнання. І я сподіваюся, що до нового року ця споруда буде введена в експлуатацію.

Зрозуміло, що не кожен проект чи програму можна реалізувати за одну каденцію. Я в числі ініціаторів продовження обласної програми «Питна вода Хмельниччини». За моїм зверненням водопостачання забезпечено для смт Гуків, с. Жабинці Гуківської громади, с. Залізці Дунаєвецької громади, с. Вільхівці Закупненської громади, с. Куражин Новоушицької громади та с. Томашівка Новодунаєвецької громади. Але хочу зауважити, що на реалізацію програми залучаються не тільки бюджетні кошти, а й значна меценатська допомога, зокрема, будівельними матеріалами.

– Очевидно, що у полі зору передусім проблеми соціальної сфери, медицини і освіти…

– Звісно, адже за кожною цифрою (чи то коштів, чи то кількості об’єктів) стоїть життя людей, їх добробут, умови навчання дітей, рівень медичної допомоги. Це основа основ.

Мені вдалося відкрити у Дунаєвецькій ЦРЛ відділення для лікування хворих методом гемодіалізу, провести ремонти у восьми закладах охорони здоров’я і надати фінансову допомогу 183 людині на лікування.

Окремий біль – стан ФАПів у сільській місцевості. Мало яка сільська громада може дозволити собі витратити мільйонну суму на ремонт медзакладу, як це було з ремонтом будівлі Зарічанської амбулаторії Чемеровецької громади. Отож, необхідна допомога…

Також капітальний ремонт зроблено у 15 закладах освіти, а отже дітки мають можливість навчатися у відповідних умовах. І я продовжую роботу у цьому напрямі. Вдалося добитися виділення 1,5 млн. грн. на утеплення фасаду Більської ЗОШ ім. К. І. Геренчука Чемеровецької громади та майже 1,3 млн грн на реконструкцію котельні Новоушицького ліцею Новоушицької громади. По дошкільній освіті – це понад 1,7 млн. грн. на капітальний ремонт та утеплення фасаду ДНЗ «Лелека» у с. Кутківці та 2,3 млн. грн. – на капітальний ремонт фасаду та приміщення ДНЗ «Сонечко» в с. Івахнівці Закупненської громади. Загалом же за весь період депутатської діяльності мені вдалося залучити з державного, обласного та місцевих бюджетів на розвиток ОТГ понад 55 млн. грн.!

А що стосується акценту на роботі на окрузі, то, повертаючись до цієї ремарки, хочу навести приклад Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді Хмельницької громади, на ремонт якого також спрямовувалися чималі суми за моєї ініціативи. І питання не у територіальній приналежності, а у важливості фізичної культури і спорту для сучасної молоді. Це саме те, що ми можемо протиставити інтернет-залежності, шкідливим звичкам, не завжди здоровому вуличному середовищу.

І другий приклад – комунальний заклад «Малієвецький обласний історико-культурний музей», який не без моєї допомоги невдовзі розпочне приймати нових відвідувачів щоденно. Розташований на Дунаєвеччині, він буде сприяти розвитку туризму і культурного дозвілля всіх мешканців області.

– У новому складі Хмельницької обласної ради Ви працюєте в комісії з питань бюджету та фінансів. Це дає можливість впливати на розподіл коштів?

Давайте почнемо з головного: що таке бюджет чи то країни, чи громади? Це не гаманець обраних, яким вони розпоряджаються на задоволення своїх політичних амбіцій. В першу чергу – це акумульовані надходження платників податків, наших громадян. І вони довірили мені представляти їхні інтереси у використанні цих грошей. Хочу сказати щиро: якою б не була спокуса перетягнути шматочок «бюджетної ковдри» на свій виборчий округ, треба дбати про розвиток області загалом, враховувати першочергові потреби. Прозорість і справедливість – ось головні критерії бюджетного процесу всіх рівнів. Так, я дійсно вболіваю за вирішення проблем на закріплених за мною громадами і роблю все для їх вирішення, але депутат самоврядного органу обласного рівня повинен мислити не містечково, а з огляду на перспективи розвитку всього регіону. Зауважу, що голосування у сесійній залі це, так би мовити, заключний акорд. Всі програми, рішення напрацьовуються у комісіях, робочих групах. І я сумлінно беру участь у їх роботі – ретельно вивчаю і аналізую ситуацію, шукаю максимум шляхів розв’язання проблеми. І часом замість вирішення у раді доводиться залучати до справи всю нашу команду, меценатів і благодійників. Але я завжди виконую всі обіцянки.

– Тим не менше, на сайті Хмельницької обласної ради вказана адреса аж трьох громадських приймалень, дві з яких – у Чемерівцях та Дунаївцях, – якраз на виборчому окрузі…

– … і я скажу більше – є третя у Новій Ушиці і 1 жовтня розпочала роботу  четверта приймальня на виборчому окрузі, – у Кам’янці-Подільському! І як депутат обласного рівня я планую відкрити ще приймальню власне в обласному центрі. Тому що депутат повинен бути доступним для громадян, а контактні телефони своїх обранців до рад різного рівня виборці повинні знати як номери невідкладних служб: ми вас обрали – відповідайте! У наш час є і соціальні мережі, і персональні сторінки із зворотнім зв’язком. Але мають бути точки дотику, куди людина зможе завітати особисто, отримати допомогу чи пораду, юридичні консультації. Я надаю допомогу і на лікування, про що вже йшлося, і позбавленим батьківського піклування дітям, особам з інвалідністю. Тридцять шість родин погорільців отримали будівельні матеріали на відновлення житла. Мережа громадських приймалень дає можливість реагувати на проблеми людей оперативно, адже є ситуації, коли, як мовиться, «горить» – наслідки негоди, лиха, хвороби… Адреси громадських приймалень максимально поширюються у ЗМІ та соціальних мережах, а поточний прийом громадян ведуть мої досвідчені помічники-консультанти  – фахові юристи. А аналіз звернень дає можливість краще розумітися на проблематиці регіону і ініціювати певні кроки на рівні обласної ради. І я впевнена, що впораюся з їхньою реалізацією. Запорукою тому – моє бажання  працювати на розвиток Хмельниччини, нерозривний зв’язок з мешканцями області  і постійна підтримка команди.

Джерело: https://www.news.km.ua/

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт