Новини

Комітет рекомендує прийняти в цілому розглянуті законопроєкти

22 вересня Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, в якому працює народний обранець Олександр Герега, в режимі відеоконференції розглянув ряд законопроєктів у другому читанні.

Як зазначив народний депутат України Герега О.В. законопроєкти, які планується розглянути на засіданні, великі за своїм обсягом і охоплюють своїм регулюванням досить велике коло суспільних відносин.

Першим питанням Комітет розглянув проєкт Закону «Про страхування» (№5315), метою якого є регулювання відносини у сфері страхування, визначення загальних правових засад здійснення діяльності зі страхування, надання посередницьких послуг і спрямований на посилення захисту прав та законних інтересів клієнтів, у тому числі споживачів, шляхом встановлення вимог до системи управління, платоспроможності страховиків, філій страховиків-нерезидентів на території України та розкриття ними інформації, встановлює вимоги до порядку укладання, обслуговування та виконання договорів страхування та перестрахування, врегульовує питання інформаційного забезпечення договорів страхування та перестрахування та дій, що передують їх укладанню, а також державне регулювання та нагляд у сфері страхування.

До законопроєкту надійшло 1539 пропозицій та поправок народних депутатів, із яких 783 пропонується врахувати. Також робочою групою напрацьовано 110 пропозицій, які пропонується внести від Комітету.

В обговоренні проєкту взяли участь представники Національного банку України (НБУ), Незалежної асоціації банків України (НАБУ), страхових компаній.

Комітет затвердив порівняльну таблицю і ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за підсумками розгляду законопроєкту у другому читанні прийняти законопроєкт в цілому.

Другим питанням члени Комітету розглянули проєкт Закону «Про фінансові послуги та фінансові компанії» (№5065), яким передбачається оновлення редакції Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» з метою закріплення нових підходів до регулювання відповідних ринків фінансових послуг та діяльності відповідних фінансових установ.

Зокрема, проєктом пропонується визначити: відповідну термінологію; види фінансових послуг; засади взаємодії надавача фінансових послуг з клієнтами та захисту їх прав; основні засади діяльності з надання фінансових послуг; засади державного регулювання та нагляду за діяльністю з надання фінансових послуг тощо.

Від народних депутатів надійшло 1169 пропозицій та поправок, із яких пропонується врахувати повністю та редакційно 555 і 614 відхилити.

До обговорення проєкту долучились представники Українського бюро кредитних історій, НБУ, НАБУ.

Члени Комітету вирішили рекомендувати Верховній Раді за підсумками розгляду у другому читанні прийняти законопроект №5065 в цілому у редакції, підтриманій Комітетом.

Далі був розглянутий у другому читанні проєкт Закону «Про кредитні спілки» (№ 5125), яким пропонується визначити правовий статус, порядок створення, діяльності та припинення кредитних спілок та їх об’єднань, основні засади захисту прав та законних інтересів членів кредитних спілок, а також порядок здійснення державного регулювання та нагляду за їх діяльністю тощо.

Було подано 857 пропозицій та поправок народних депутатів, з яких 364 враховано, в тому числі частково та редакційно і 493 відхилено.

В обговоренні взяли участь представники ринку кредитних спілок, на пропозицію яких було внесено зміни до норми щодо обов’язкового формування резервного капіталу та ряд інших.

Комітет ухвалив рішення підтримати розглянуту на засіданні редакцію проєкту Закону № 5125 і рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні і в цілому.

Також народними депутатами прийнято рішення про направлення законопроєктів №№ 5315, 5065 і 5125 на опрацювання до Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради та Редакційного управління Апарату Верховної Ради для отримання висновків. Якщо висновки юридичної експертизи та редакційного опрацювання будуть містити зауваження до законопроектів, що виходять за межі техніко-юридичного доопрацювання, Комітет розгляне на своєму засіданні пропозиції і поправки до проектів з урахуванням таких висновків.

Народні депутати розглянули на засіданні проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців» (№ 3993) і альтернативний до нього «Про внесення до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців» (№ 3993-1).

В основному законопроєкті пропонується передбачити ведення фізичними особами - підприємцями – платниками єдиного податку першої і другої груп та платниками єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, обліку у Книзі обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів, або у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

Альтернативним законопроєктом пропонується зберегти системи обліку доходів для фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку, через ведення обліку їх доходів за типовою формою шляхом щоденного відображення отриманих доходів як в паперовому, так і в електронному вигляді, в тому числі через електронний кабінет таких платників.

Окрім того, для фізичних осіб - підприємців, що будуть вести облік доходів через електронний кабінет, пропонується запровадити можливість автоматичного подання податкової декларації до контролюючого органу.

Народні депутати звернули увагу, що ці питання частково врегульовуються у законопроєкті «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 5600, підготовленому Комітетом до розгляду у другому читанні.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді розглянути законопроєкти у першому читанні та визначитися щодо них шляхом голосування.

Джерело: https://iportal.rada.gov.ua/

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт