Новини

Підтримка підприємців щодо зниження еквайрингу

«Ставки еквайрингу (комісії банків за розрахунки пластиковими картками) в Україні є сильно завищеними у порівнянні з європейськими», – зазначив народний депутат України Олександр Герега.

В Україні така комісія складає приблизно 2%, а іноді доходить до 3%, у той час, як в країнах ЄС вона складає близько 1%, тому що міжбанківська комісія не перевищує 0,3% для кредитних та 0,2% для дебетових карт.

«У підсумку завищені ставки еквайрингу, які встановлюють монополісти, лягають на плечі бізнесу та кінцевого споживача. Адже зрештою ці витрати закладаються в ціну товарів на полицях магазинів. Переконаний, що ставки еквайрингу в Україні повинні бути на рівні європейських країн. Виграють від цього не лише підприємці, але й споживачі. Тому ми послідовно виступаємо за поступове зниження банківської комісії за розрахунки картками та регулювання ставок еквайрингу на законодавчому рівні. Оголошена Національним банком України ідея підписання меморандуму з міжнародними платіжними системами не здатна вирішити проблему, оскільки запропонований план та граничні розміри зниження інтерчейндж не відповідають європейському підходу та перевищують ставки в ЄС втричі», – повідомив Олександр Герега.

За його словами, наразі в Україні є реальна можливість врегулювати це питання в рамках законопроєкту №4364, передбачивши норму, яка буде встановлювати граничний розмір такої комісії. Відповідні звернення та заяви від бізнес-асоціацій вже неодноразово надходили до уряду та народних депутатів і в нас ще є час, щоб підтримати ці конструктивні пропозиції.

«Найпростіший спосіб це зробити – ініціювати перегляд рішення Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики щодо законопроєкту №4364 до другого читання для врахування інтересів українських підприємців та приведення законодавства України в частині регулювання міжбанківської комісії (інтерчейндж) до європейських стандартів», – підсумував Олександр Герега.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт