Новини

В Комітеті обговорюється проєкт Закону «Про страхування»

19 травня в режимі відеоконференції Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, де працює народний депутат України Олександр Герега, першим питанням розглянули проєкт Закону «Про страхування» (№ 5315), яким пропонується викласти даний Закон у новій редакції.

Він стане частиною блоку з повного оновлення законодавства, що стосується діяльності на ринках небанківських фінансових послуг.

Законопроєктом пропонується: удосконалення термінології; оновлення підходу до ліцензування страховиків; удосконалення вимог до власників істотної участі страховика; запровадження нового підходу в регулюванні діяльності осіб, які мають право здійснювати реалізацію страхових та перестрахових продуктів; вдосконалення питань корпоративного управління, системи внутрішнього контролю та управління ризиками страховика; запровадження нових підходів до необхідного наявного капіталу та вимог до платоспроможності страховика; запровадження ефективних процедур виходу страховика з ринку; оновлення процедур нагляду. Зміни торкнуться й інших законопроєктів.

Члени Комітету відзначили надзвичайну важливість законопроєкту і, водночас, наголосили на необхідності суттєвого доопрацювання до другого читання, а представники страхових асоціацій підтримали оновлення законодавства і наближення його до європейського та висловили свої зауваження і пропозиції.

Серед основних зауважень, які висловлювались до законопроєкту: надання дискреційних повноважень регулятору, велика кількість відсилочних і декларативних норм.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроєкт №5315 до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради і за наслідками розгляду у першому читанні прийняти його за основу. Голова Комітету дав доручення профільному підкомітету створити робочу групу для підготовки законопроєкту до другого читання.

Наступним питанням члени Комітету розглянули у другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості" щодо підтримки літакобудівної галузі" щодо продовження надання українським авіакомпаніям перехідного періоду для переходу на використання літаків вітчизняного виробництва» (№ 5301), яким пропонується продовжити до 1 січня 2025 року дію умовного повного звільнення від оподаткування митними платежами повітряних суден, що ввозяться на митну територію України українськими авіакомпаніями за договорами оперативного лізингу.

Народні депутати вирішили напрацювали поправку Комітету, згідно з якою пропонується доручити Кабінету Міністрів України під час складання проекту Державного бюджету на 2022 рік передбачити фінансування з державного бюджету Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки в обсягах, необхідних для відновлення повномасштабного серійного виробництва цивільних літаків в Україні, освоєння виробництва вертольотів, створення умов для збереження частки ринку авіаперевезень для вітчизняних виробників.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт №5301 у другому читанні та в цілому, виклавши його назву у такій редакції: «Про внесення зміни до розділу XXІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо продовження надання українським авіакомпаніям перехідного періоду для використання літаків вітчизняного виробництва».

Також на засіданні було затверджено рішення за результатами заслуховування 13 травня 2021 року представників Міністерства фінансів, Державної податкової служби і Державної фіскальної служби щодо боротьби з незаконним обігом алкогольної продукції в Україні.

Окрім того, члени Комітету повторно (25.02.2021 р.) заслухали Голову Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка щодо впровадження норм Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна». Він поінформував про завершення створення Єдиної бази даних звітів про оцінку, яку з 1 липня 2021 року буде запущено в дослідну експлуатацію для зовнішнього користувача, підкреслив, що електронна система впроваджується за донорські кошти.

Ухвалення рішення щодо виконання Головою ФДМУ норм Закону було відкладено до 1 липня 2021 року, а народному депутату Андрію Холодову доручено провести круглий стіл за участю учасників ринку і, зокрема, оцінювачів нерухомого майна. Також був затверджений графік засідань Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики на червень 2021 року. Засідання відбудуться: 2, 9 і 16 червня.

Джерело: https://iportal.rada.gov.ua/

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт