Новини

У Флоренції відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

В італійському місті Флоренція відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку. Про це повідомив член депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою, народний депутат України Олександр Герега. Ще у 8 скликанні парламентар, працюючи в міжпарламентській групі, піднімав питання встановлення монументу.

«Сьогодні у Флоренції офіційно відкрили перший у північній Італії пам’ятник Тарасу Шевченку. Дуже символічно, що це сталось саме в 207-му річницю з Дня народження Кобзаря», – наголосив Сергій Алексєєв, співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія, народний депутат України.

Тепер туристи з усього світу, які відвідують Флоренцію, долучатимуться і до української культури, бо скульптуру розмістили у середмісті поблизу площі Дуомо – в публічній частині бібліотеки Облате, збудованій ще у 15 ст. Урочисте відкриття відбулось за участю мерів Києва Віталія Кличка та Флоренції Даріо Нарделли.

Фото: Європейська правда

Скульптуру Тараса Шевченка розмістити в охоронюваній ЮНЕСКО території. Присутні були і автор пам’ятника Олег Пінчук та меценат Сергій Боярчуков.

Сергій Алєксєєв відзначив, що таким чином завершився довгий шлях, який розпочався ще з пропозиції розмістити в Києві пам’ятник Данте Аліг’єрі. З такою пропозицією до нього, як до співголови міжпарламентської групи дружби Україна-Італія, звернувся ще попередній посол Італії в Україні Фабріціо Романо і в грудні 2015 року монумент Данте Аліг’єрі відкрили на Володимирській Гірці. Пам’ятник Тарасу Шевченку став дружнім кроком у відповідь і став подарунком від Києва місту-побратиму Флоренції.

«Така культурна співпраця створює гарне підґрунтя для укріплення політичних та економічних зв’язків між нашими країнами. Важливо, що це відбувається за активної участі парламентарів. Бо саме парламенти – головні провідники реформ, а зараз саме час надати новий імпульс нашим відносинам», – зауважив Сергій Алєксєєв.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт