Новини

Ставки ввізного мита на товари легкої промисловості

3 лютого 2021 року в режимі відеоконференції відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, де працює народний депутат України Герега Олександр Володимирович.

На Комітеті був розглянутий і рекомендований ВР включити до порядку денногоп’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання і прийняти за основу проєкт Закону про внесення змін до розділу ХІ Митного тарифу України щодо уніфікації ставок ввізного мита на товари легкої промисловості (№ 4410 від 20.11.2020 р.), який передбачає перегляд (уніфікацію) ставок ввізного мита на товари легкої промисловості для прискорення митного оформлення таких товарів та сприяння розвитку легкої промисловості.

Він був розроблений Мінфіном спільно з Держмитслужбою та профільною асоціацією «Укрлегпром», пройшов всі необхідні погодження, у тому числі Мінекономіки та Мін’юст.

Шляхом викладення в новій редакції груп 50–59 Митного тарифу України, встановленого Законом України від 04.06.2020 р. №674-ІХ, пропонується наступне:

  • встановити пільгові ставки ввізного мита у розмірі 0% на сировину, що не виробляється в Україні – пряжа, волокна, нитки;
  • встановити пільгові ставки ввізного мита в розмірі від 1% до 8% на готову продукцію – тканини, фетр і повсть, сітки плетені, шпагат та канати;
  • підвищити повні ставки ввізного мита до 10% на товари легкої промисловості по тих товарних підкатегоріях, де такі ставки менші 10%.

«Перегляд (уніфікація) ставок ввізного мита сприятиме зростанню обсягів ввезення на митну територію України текстильної сировини і матеріалів для переробки. У разі прийняття законопроєкту Верховною Радою, такі зміни у Митному тарифі сприятимуть спрощенню ведення вітчизняним бізнесом зовнішньо-економічної діяльності, а в найближчій перспективі – можливість прискорення розвитку легкої промисловості в Україні, що забезпечить потреби внутрішнього та зовнішнього споживача якісними, актуальними на світовому ринку, товарами», - підкреслив народний депутат України Герега О.В.

Також члени Комітету розглянули:

  • рішення щодо електронної петиції Орлова В.С. стосовно законопроєкту № 3853-1;
  • проєкт Закону про платіжні послуги (№ 4364 від 12.11.2020 р.);
  • добір на вакантні посади секретаріату Комітету.

Затвердили:

  • пропозиції до проєкту порядку денного п’ятої сесії ВРУ дев’ятого скликання та переліку законопроектів, які втратили актуальність;
  • план роботи Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики на період п'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання.

На наступний пленарний тиждень був перенесений розгляд проєктів Закону про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (№ 3687 від 18.06.2020 р.), про внесення змін до Закону України "Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (щодо визначення терміну "національні публічні діячі") (№ 4218 від 13.10.2020 р.).

Автори: Григор’єва О.О., Дашевська Л.Ю.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт