Новини

Капеланам пропонують надати статус військовослужбовців

Народний депутат України Герега Олександр Володимирович разом з колегами із різних фракцій зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №4626 «Про Службу військового капеланства».

«Військові капелани досі не мають належного соціального захисту, оскільки перебувають на передовій як цивільні або волонтери», – зазначив парламентар.

Спілкуючись з цими військовослужбовцями, які в зоні проведення АТО/ООС стали виконувати обов’язки капеланів, Олександр Володимирович відзначив для себе, що їхній статус, підстави для їх перебування на фронті та матеріальне забезпечення, досі не визначені. Не визначено, як вирішувати побутові й правові питання і що має робити держава, якщо капелан отримує поранення чи гине. Так само не мають захисту і їхні родини.

Законопроєкт №4626 впроваджує Службу військового капеланства, визначає її структуру, підпорядкування та загальну чисельність. Закріплює статус військових капеланів як військовослужбовців, що надає їм відповідні соціальні гарантії, та встановлює вимоги до осіб, які можуть бути військовими капеланами.

Він чітко розмежовує діяльність церкви і держави та визначає принципи, за якими працює Служба військового капеланства, функціональні обов’язки військового капелана як військовослужбовця.

До розробки законопроєкту долучилися представники Збройних сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, церков та релігійних організацій.

Автори: Григор’єва О.О., Дашевська Л.Ю.

Фото: Уніан

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт