Новини

Законопроєкти № 4241, 3793, 4278, 4279, 4065, 4351-1 розглянуті

На засіданні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, яке відбулося 10 грудня в режимі відеоконференції, члени Комітету розглянули законопроєкт щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості №4241.

Метою законопроєкту є врегулювання правовідносин, що виникають під час простроченої заборгованості, з метою захисту прав споживачів-боржників та обмеження доступу до ринку потенційно недобросовісних колекторів. Проєкт унормовує стягнення заборгованості поза судовим процесом, запроваджує правила етичної поведінки. Законопроєктом пропонується наділити Національний банк повноваженнями із здійснення нагляду за додержанням банками, іншими фінансовими установами, колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.

Комітет рекомендує прийняти за основу законопроєкт щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості №4241 та надати доручення Комітету доопрацювати зазначений проект Закону.

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та дати доручення Комітету доопрацювати проєкт Закону про внесення змін до Закону «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту» щодо забезпечення ефективного функціонування експортно-кредитного агентства № 3793.

Законопроєкт розроблено для врегулювання питань діяльності спеціалізованої установи з питань експорту, надання стимулів для розвитку експорту, захищення від некомерційних ризиків.

Також народні депутати розглянули проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях) №4278. За результатами обговорення Комітет рекомендує прийняти його за основу.

Метою законопроєкту є вдосконалення, здешевлення та підвищення ефективності здійснення адміністрування податку на додану вартість щодо операцій із ввезення товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, а також спрощення сплати податку одержувачами через покладання функцій із його сплати на операторів поштового зв’язку та експрес-перевізників у разі декларування таких товарів із застосуванням відповідних електронних реєстрів міжнародних поштових та експрес-відправлень.

Як зазначив народний депутат України Герега Олександр Володимирович:

«Не секрет, що 80% всіх онлайн-продаж якраз базується на сумі до 100 у.е. Це не секрет. Це говорить людина, яка вивчала це питання. Не є таємниця, що будь-яка податкова пільга використовується відразу ж несумлінними підприємствами – і це нормальне явище. Тому, якщо ми будемо піднімати поріг, ми відразу даємо можливість несплати бюджету великої суми коштів. А сумлінні якраз підприємці, які завозять «в білу», знову будуть страждати і ми тим самим знову будемо робити розрив і пошуки, де сховатися «сірим» операторам ринку. Ще раз хочу наполягти, щоб ми зрозуміли, 80% всіх продаж онлайн – це до 100 у.е. На сьогоднішній день компанія «Епіцентр К», до якої я маю відношення, наприклад, будує регіональні та логістичні центри і у Львові, наприклад, такий центр, де якраз 200 тис. м2, будуть займати ячейки (комірки/осередки) для поштових скриньок, тобто всі ті поштові посилки, які будуть йти з заходу, ми будемо приймати і це якраз йде в розрізі 100 у.е.».

Голова Комітету Гетманцев Д.О. подякував народному депутату України Герезі О.В. і запропонував обговорити до другого читання і визначитися з приводу цього законопроєкту.

Комітет рекомендує прийняти за основу проєкт Закону про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування) №4279.

Також Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому з урахуванням техніко-юридичного опрацювання законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування №4065.

Під час засідання члени Комітету заслухали Міністра Кабінету Міністрів Олега Немчінова, Голову Комісії регулювання азартних ігор та лотерей Івана Рудого щодо порядку призначення голови та членів Комісії та її роботи.

За результатами обговорення Комітет рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (щодо усунення суперечності стосовно порядку формування Уповноваженого органу) №4351-1.

Джерело: https://rada.gov.ua/

Відео

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Народний депутат України, Президент Федерації важкої атлетики України


Персональний сайт