Новини

Рада підтримала законопроєкт про парламентський контроль

Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроєкт про забезпечення ефективної реалізації парламентського контролю, одним з авторів якого є народний депутат України Герега Олександр Володимирович.

На підтримку відповідного законопроєкту №4131 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективної реалізації парламентського контролю" на пленарному засіданні 3 грудня проголосували 303 народних депутати.

Законопроєкт, зокрема, посилює механізм інституційної взаємодії Верховної Ради, Рахункової палати й уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Регламент не тільки прописує порядок розгляду їхніх звітів і доповідей, а й передбачає можливість скерування рекомендацій і звернень до інших державних органів та органів місцевого самоврядування для належного виконання рішень інституцій парламентського контролю.

Спрямований на посилення дієвості парламентських слухань, на які завжди запрошують фахівців з різних галузей, волонтерів, тому виборцям буде важливо, що їх думка буде почута. Зокрема, рекомендації за результатами слухань мають містити терміни надання інформації про стан їх реалізації.

Документ також уточнює роль і завдання комітетів Верховної Ради України в процесі розгляду звітів, доповідей та інформації державних органів і посадових осіб. Зокрема, комітети, згідно із законопроєктом, мають право ініціювати розгляд їхніх доповідей на пленарних засіданнях.

Він передбачає, що більшість його норм набувають чинності з 1 січня 2021 року, крім тих, які стосуються зобов'язань Кабінету Міністрів привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом.

Автори: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт