Новини

Відновлення функціонування державних цільових програм

На численні прохання виборців народний депутат України Герега Олександр Володимирович від 02.09.2020 р. № 86-09/393 направив депутатський запит щодо відновлення функціонування державних цільових програм шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710, на який Міносвіти надало відповідь.

Відповідно до частини третьої статті 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб’єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб’єктів господарювання.

Однак, для забезпечення ефективного  протипожежного захисту на об’єктах закладів освіти, збереження життя та здоров’я людей, створення сприятливих умов потрібно великі фінансові вкладення через значну зношеність обладнання, що утворилася через постійну відсутність коштів за загальним фондом на проведення робіт з підвищення вогнестійкості будівель та споруд, забезпечення їх засобами пожежогасіння, створення автоматизованих систем пожежного спостереження, підтримання в працездатному стані систем пожежної автоматики, забезпечення належного функціонування та обслуговування пожежних гідрантів, пожежних водоймищ та водонапірних веж тощо.

Передбачені видатки за рахунок коштів спеціального фонду не дозволяють здійснити всі необхідні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки на належному рівні.

Але одним із механізмів забезпечення гарантованого бюджетного фінансування із забезпечення пожежної безпеки закладів освіти може бути затвердження Державної цільової програми забезпечення пожежної безпеки в Україні.

Проте, на сьогодні пунктом 12 Заходів щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів»,  припинено підготовку проєктів нових державних цільових програм або внесення змін до затверджених цільових програм, що потребують додаткового фінансування з державного бюджету.

Водночас, відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 24.06.2020 № 26559/0/1-20 до доповідної записки Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова від 19.06.2020 № 16/01.-80-01-20 Секретаріату Кабінету Міністрів України разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади доручено підготувати зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року  № 710 «Про ефективне використання державних коштів» стосовно зняття обмеження на підготовку нових державних цільових програм.

За інформацією Секретаріату Кабінету Міністрів України, проєкт постанови про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» погоджено із зауваженнями Мінекономіки, не погоджено Мінфіном та проведено правову експертизу Мін’юстом. За результатами опрацювання зауважень Мінфіну Секретаріатом Кабінету Міністрів України проєкт постанови направлено на повторне погодження (від 11.09.2020 № 31288/0/2-20).

З повним текстом депутатського запиту можна ознайомитися на сторінці парламентаря на сайті Верховної Ради України:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/wcadr42d?sklikannja=10&kod8011=15827

Автори: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт