Новини

Збільшення розміру мінімальної заробітної плати

Згідно розпорядження Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., одним з головних питань 25 серпня парламентарі розглянули збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року (№ 3963 від 06.08.2020 р.).

Законопроєктом передбачено підвищення мінімальної заробітної плати.

Зокрема, з 1 вересня 2020 р. мінімальна зарплата становитиме:

  • у місячному розмірі – 5000 грн. (зараз 4 723 гривні);
  • у погодинному розмірі – 29,2 грн. (зараз 28,31 гривні).

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

«Треба зауважити, – підкреслив народний депутат України Герега Олександр Володимирович, – що експерти Європейської бізнес-асоціації звернулися до парламентарів із зауваженням, що зростання розміру мінімальної зарплати з 1 вересня 2020 року призведе до зменшення надходжень до бюджетів у результаті «тінізації» економіки та спричинить вибіркове погіршення умов діяльності сумлінного бізнесу. Асоціація наполягає на неприйнятті законопроєкту №3963, якщо не буде знижена максимальна величина бази нарахування ЄСВ з метою недопущення зростання навантаження на сумлінних платників».

Водночас, у висновку Головного науково-експертного управління ВРУ зазначено: «...у супровідних до проєкту документах відсутні необхідні розрахунки та обґрунтування пропонованого розміру мінімальної заробітної плати».

На позачерговій сесії Верховної Ради України, яка відбулася сьогодні, 25 серпня 2020 р., законопроєкт №3963 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» був прийнятий в цілому і його підтримали 295 народних депутатів.

«Парламентарі дослухалися до слів голови Мінфіну Сергія Марченка, що завдяки цьому законопроєкту Пенсійний Фонд отримає близько 1,7 млрд. гривень від ЄСВ, а також дасть змогу привезти заробітну плату у відповідність до реального прожиткового мінімуму, а головне – простимулює споживчий попит на українську продукцію», – зазначив народний депутат України Герега О.В.

Автори: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.

Відео

Олександр Герега

Народний депутат України

Олександр Герега

Народний депутат України

Народний депутат України
Президент Федерації важкої атлетики України
Віцепрезидент Української асоціації футболу
Перший віцепрезидент Федерації волейболу України


Персональний сайт