Новини

На завершення роботи третьої сесії Верховної Ради

Сьогодні, 9 липня, в режимі відеоконференції відбулосязасідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

З порядку денного були зняті проєкти Законів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання вітчизняної сировини (реєстр. № 2431 від 13.11.2019 р., н.д. Гетманцев Д.О. та група н.д.), про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо використання вітчизняної сировини (реєстр. № 2431-1 від 03.12.2019 р., н.д. Южаніна Н.П.), про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання вітчизняної сировини (реєстр. № 2431-доопрацьований).

Також перенесений розгляд проєкту Закону про внесення змін до статті 287 Митного кодексу України (щодо спрощення ввезення складових для продукції оборонного призначення) (реєстр. № 3558 від 28.05.2020 р., Кабінет Міністрів України).

Першим питанням депутати розглянули проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від сплати судового збору у зв'язку з оскарженням постанов у справах про адміністративні правопорушення (реєстр. № 3424 від 04.05.2020 р., н.д. Припутень Д.С. та група н.д.). Членами Комітету було прийнято рішення рекомендувати ВР законопроєкт – 21 «ЗА».

Розглянуті проєкти Законів про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні (реєстр. № 3476 від 14.05.2020 р., н.д. Горват Р.І. та група н.д.) - 23 «ЗА», та про внесення змін до Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні (реєстр. № 3477 від 14.05.2020, н.д. Горват Р.І. та група н.д.) також рішення було прийнято.

Народні депутати підготували детальний висновок проєкту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії (реєстр. № 2389 від 06.11.2019 р., н.д. Камельчук Ю.О.), за розглядом якого вони проголосували 20 «ЗА». Всі бажаючі могли ознайомитися з пропозиціями і зауваженнями виборців під час трансляції засідання на каналі Youtube.

Детального обговорення і перегляду рішення потребували законопроєкти, прийняті 3 червня 2020 року (відповідно до статті 44 Закону України «Про комітети Верховної Ради України»):

  • про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції (реєстр. № 3131 від 27.02.2020 р., н.д. Сольський М.Т., Арахамія Д.Г. та ін.);
  • про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства (реєстр.№ 3131-1 від 17.03.2020 р., н.д. Тарасов О.С. та ін.).

Парламентарі, особливо мажоритарники, які мають більш тісні комунікації з дрібними, середніми фермерами, висловили ряд зауважень до внесених пропозицій.

Народний депутат України Герега Олександр Володимирович зазначив, що законопроєктом пропонується ввести поставлене податкове зобов’язання 1,4 тис. грн. на 1 га або 5% від нормативної оцінки землі на рік. Це не новий податок, а розрахункова сума, з якою будуть порівнюватися вже сплачені податки. Якщо фермер виплатив менше, різницю доведеться сплатити до місцевого бюджету. Фермерам, які працюють легально, нічого доплачувати не доведеться. Більшість з них вже платять з гектара від 3 тис. грн. податків. Відповідно, закон торкнеться тільки тих, хто ухиляється від сплати податків і працює в тіні.

За наслідками розгляду та обговорення доопрацьованого законопроєкту, Комітет вирішив підтримати за основу та внести на розгляд ВР проєкт Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції.

Автори: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.

Відео

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Народний депутат України, Президент Федерації важкої атлетики України


Персональний сайт