Новини

Депутати Хмельницької облради проти ліквідації санаторіїв

18 червня в повному складі працювала постійна комісія з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму Хмельницької обласної ради.

«Одноголосно прийняли рішення проти ліквідації трьох санаторіїв, а саме санаторію «Світанок» у Маліївцях, Великожванчицького обласного пульмонологічного та Кам’янець-Подільського дитячого спеціалізованого. Фінансування виділено до кінця року, а майбутнє існування і форми даних закладів - це велика робота та відповідальність», - наголосила депутат обласної ради від політичної партії «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ» Ткаченко Уляна Юріївна і подякувала колегам за конструктив, аполітичність та відповідальний підхід.

Висловлені під час роботи комісії пропозиції та зауваження до проєктів рішень узагальнять члени президії обласної ради у понеділок, 22 червня.

Як відомо, на сьогоднішній день дитячі санаторії є головними закладами у боротьбі з поширенням епідемії туберкульозу. Туберкульоз – це інфекційна хвороба, схильна до хронічного перебігу, небезпечна для оточуючих, тому розглядати варіант направлення дітей-пацієнтів лікуватись та оздоровлюватись в санаторії іншого профілю є неприйнятним та небезпечним.

Санаторій «Світанок» у с. Маліївці – єдиний дитячий протитуберкульозний заклад на всю Хмельницьку область. З 1946 р. санаторій оздоровлює дітей хворих на туберкульоз і дітей з групи ризику туберкульозу. Щороку в ньому покращують здоров’я до 300 дітей. Проводиться контрольована хіміопрофілактика дітям інфікованим туберкульозом, дітям з сімейних туберкульозних вогнищ і реабілітація та доліковування дітей після перенесеного туберкульозу.

  

Санаторій має ряд діагностично-лікувальних кабінетів, автономне водопостачання, газове та твердопаливне опалення, автономну електростанцію, літній та зимовий харчоблоки, пральню та фруктовий сад 2,5 га. У закладі працюють кваліфіковані медичні та педагогічні працівники. Тут отримали роботу жителі з семи навколишніх сіл. Серед них багато молоді, в основному – жінки, що мають дітей та являються єдиними постачальниками фінансів в сім’ї, матері-одиначки, які не мають можливості виїхати на роботу за кордон або у місто.

  

Заради збереження життя дітей від страшної хвороби та з метою зняття соціальної напруги в регіоні, народний депутат України Олександр Володимирович Герега неодноразово направляв депутатські запити до Кабінету Міністрів України щодо збереження дитячого спеціалізованого санаторію "Світанок", який розташований у с. Маліївці Дунаєвецького району Хмельницької області. Була отримана відповідь від Міністра охорони здоров’я України Степанова Максима Володимировича від 09.04.2020 р., з повним текстом якої можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/wcadr43D?sklikannja=10&kodtip=5&rejim=1&KOD8011=15827

Відео

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Народний депутат України, Президент Федерації важкої атлетики України


Персональний сайт