Новини

Апарат для діагностики COVID-19 вже на Хмельниччині

«До сьогоднішнього дня Хмельницька область була єдиною в країні, яка не мала належного обладнання для діагностики коронавірусу.

Сьогодні ми передали унікальний сучасний апарат для діагностики вірусу Хмельницькому обласному лабораторному центру.

Тепер біоматеріали пацієнтів не потрібно буде відправляти на Київ і чекати кілька днів черги. Результат можна буде отримати на місці протягом 4 годин.

Створений нами оперативний штаб, що складається з керівництва ОДА, нас з Галиною Федорівною Герегою та депутатів обласної ради від політичної партії «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ», вже активно працює.

 

Згідно з потребами медичних закладів, компанія «Епіцентр К» забезпечить Хмельниччину пульсоксиметрами, моніторами, інфузійними насосами, кисневими концентраторами, рентген-апаратами та захисними костюмами. Протягом тижня передамо у медичні заклади області захисні костюми, окуляри, рукавички, дезінфектори.

Найближчими тижнями апарати ШВЛ, замовлені «Епіцентром», прибудуть в Україну. Наша задача – першочергово забезпечити обладнанням інфекційні лікарні по всій Україні, які прийматимуть хворих. Надалі працюватимемо над тим, щоб апарати ШВЛ були у кожній районній лікарні.

Ми надаватимемо підтримку Хмельниччині та всій Україні стільки, скільки це буде потрібно! Разом ми обов’язково впораємось!» – наголосив народний депутат України Герега Олександр Володимирович.

Як відомо, на даний час у Хмельницькому перевіряють дві підозри на коронавірусну інфекції. Біоматеріали пацієнтів направили до Києва. Тамтешня лабораторія приймає зразки з усієї України. Тому на результат доводиться чекати щонайменше 3 дні. Адже черга досить велика.

Відтепер такої довгої процедури можна уникнути. Апарат, який був переданий Хмельницькому обласному лабораторному центру, робитиме ті ж дослідження, що проводять у столиці. Він дозволить оперативно визначати наявність COVID-19 у пацієнтів. Результат можна буде отримати вже через 4 години. Про це розповіли сьогодні на  прес-конференції в ОДА з питань поширення COVID-19 на Хмельниччині. Апарат має назву ампліфікатор. Дослідження проводитимуть саме на його базі.

«Ми дуже чекали на це обладнання. Ампліфікатор вже встановили. Він вже функціонує. Наші працівники два дні освоювали його роботу. Це 6-канальний апарат з відповідними комплектуючими. Обладнання призначене для ПЦР-діагностики. Це діагностика, яка дає результат 99% наявності РНК-вірусу, в тому числі, коронавірусу», - зазначив в.о. директора ДП «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Олег Балашов.

Головна лікарка Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна додала, що: «У Хмельницькому наявні експрес-тести. Однак вони діють лише з 5-6 дня хвороби. У здорової людини, яка є носієм інфекції чи у людини, яка хворіє перші дні - він антитіл не покаже. На відмінну від ампліфікатора. Цей апарат дозволить швидко виявляти хворобу на будь-якій стадії і оперативно усувати загрозу. У нас є в інфекційній лікарні і експрес-тести. Але вони передбачені лише для хворої людини. Тест показує антитіла, а вони проявляються не раніше 5-6 дня хвороби. До прикладу, на сьогодні ми маємо 2 підозри на коронавірус. Одна людина - хворіє 3 дні. Для неї ми не можемо використовувати цей тест, бо він нічого не покаже. Завдяки апарату ми можемо визначити наявність вірусу навіть, якщо людина не проявляє жодних симптомів», - пояснила Оксана Піддубна.

Як зазначив Олег Балашов, наразі на апарті працюватиме дві бригади навчених фахівців. Надалі планують долучити нових спеціалістів.

За матеріалами https://vsim.ua/

Відеосюжет: Перший Подільський

Відео

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Народний депутат України, Президент Федерації важкої атлетики України


Персональний сайт