Новини

Чужа війна наших героїв: 30 років потому

Сьогодні, 15 лютого, цьогорічне Стрітення Господнє співпало із 30-ю річницею з Дня виведення радянських військ з Афганістану і Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Чемеровецький район 

З нагоди цих дат в Центрі культури, дозвілля і мистецтв в Чемерівцях на Хмельниччині відбулися врочисті заходи, приурочені афганцям та воїнам-інтернаціоналістам.

На офіційному зібрані прозвучали цифри чужих війн. Тільки в Афганістані, війна в якому тривала більше 9 років, було задіяно понад 160 тисяч українських військовослужбовців, понад 3000 з них загинуло, 72 – зникли безвісти, близько 4000 – отримали інвалідність.

Учасників тих подій з Чемеровецького району було нагороджено подяками, хвилиною мовчання вшановано пам’ять тих, хто не повернувся з війни, хто відійшов у вічність у мирні часи.

Слова вдячності та шани, а також цінні презенти для учасників районної Спілки афганців та воїнів-інтернаціоналістів від народного депутата України Олександра Гереги та команди «За конкретні справи» висловили та вручили представники Чемеровецької громадської приймальні народного депутата.

У своєму зверненні до воїнів-афганців та учасників бойових дій на території інших держав, опублікованому у чемеровецькій газеті «Нове життя», Олександр Герега зазначає: «Афганська війна залишила невиліковну рану в серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив синів, батьків, друзів. Але воїни-інтернаціоналісти завжди залишаються відданими військовій присязі і активно беруть участь у всіх подіях країни, а їх досвід допомагає боронити східні рубежі держави».

Після офіційної частини відбулося покладання квітів до пам’ятника воїнам інтернаціоналістам в Чемерівцях.

Городоцький район

В м. Городок в приміщенні дитячої художньої школи також відбулось урочисте зібрання, присвячене 30-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану та вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

  

З теплими та щирими словами звернулись до присутніх голова Городоцької районної державної адміністрації Олена Матвєйцева, голова районної ради Ольга Зелінська, міський голова Василь Підлісний.

Голова Городоцької районної організації політичної партії «За конкретні справи» Вадим Якубовський побажав від імені народного депутата України Олександра Гереги воїнам-афганцям та учасникам бойових дій на території інших держав міцного здоров’я, довгих років життя під мирним небом, а полеглим воїнам - вічної пам’яті!

  

Завершився захід спільним покладанням квітів до пам’ятника загиблим воїнам-афганцям.

Полонський район

12 лютого у Хмельницькому госпіталі ветеранів війни з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, з ініціативи та силами Полонської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану, для хворих та працівників госпіталю був проведений благодійний концерт патріотичної пісні.

Автор та виконавець пісень Леонід Мицак, учасник бойових дій в Афганістані, член правління Полонської районної організації УСВА, своїми піснями повернув ветеранів-«афганців» в роки їхньої опаленої війною юності, а також підняв настрій усім присутнім на концерті запальним співом.

Голова Полонської районної організації УСВА підполковник запасу ЗСУ Віктор Чудінов відзначив кращих лікарів госпіталю окремими грамотами та цінними подарунками. Тай і увесь колектив госпіталю за постійну підтримку ветеранської організації, сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, відданість справі, ініціативність, чуйність, активну громадську позицію та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення радянських військ з території Афганістану був нагороджений грамотою Полонської районної організації УСВА.

Окремо В. Чудінов вручив керівникам госпіталю керамічний посуд для використання в харчових блоках відділень госпіталю, який був придбаний за фінансової підтримки народного депутата України Олександра Гереги, який постійно допомагає ветеранським організаціям у вирішенні питань їхнього соціального захисту, лікування, виконання своїх статутних заходів, спрямованих на патріотичне та фізичне виховання молоді, підтримку сімей загиблих, а також померлих ветеранів, тощо.

  

Автори: І. Гонта, А. Савченко, Л. Савіцька

Відео

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Народний депутат України, Президент Федерації важкої атлетики України


Персональний сайт