Новини

Свято села Жищінці Городоцького району на Хмельниччині

Жителі села Жищинці Городоцького району на Хмельниччині 22 липня відзначали День села.

Село відоме в Проскурівському повіті з ХV ст. За переказами, поселення отримало свою назву від старообрядців, які його заснували і спочатку носило назву Филипівці. Інші джерела розповідають, що слово «жищинці» походить від слова «жити», «життя». Але найімовірніше, назва села походить від заняття місцевого населення. Тут завжди були родючі землі, де жито давало добірне зерно. Саме жито дало назву селу: спочатку Жаччинці, а відтак Жищинці.

Село належало багатьом власникам, де довго зберігались і зберігаються назви, що вказують на їх прізвища. Наприклад, «Замойщина» від поміщика Замойського, «Сонеччина» – від Сонечи, «Телофущина» від Телефуса. По церковних документах значиться, що Замойський в 1773 р. наділив Жищинецьку церкву угіддями: орною і сінокісною землею. Після Замойського Жищинці перейшли у володіння графа Мнішека, який в 1831 р. продав село поміщику Людвігу Янішевському, а останній – Івану Свідерському, нащадки якого володіли селом до початку ХХ ст. В останні роки перед революцією частину земель поміщик Свідерський програв у карти поміщику Терлевському.

Зі святом жителів привітали голова Городоцької об’єднаної територіальної громади Василь Підлісний, депутат Городоцької міської ради Микола Асташенко, а також від імені народного депутата України Олександра Володимировича Гереги та громадської організації «За конкретні справи» Василь Накутній, який передав для прихожан храму Святого Іоана Богослова твердопаливний котел «Булер’ян».

Цікаву концертну програму підготували юні місцеві таланти.

  

Відео

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Олександр Герега

Співголова політичної партії
«ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»

Народний депутат України, Президент Федерації важкої атлетики України


Персональний сайт